Sezonas bieds – iekaisis un kņudošs kakls – kā rīkoties?

Sezonas bieds – iekaisis un kņudošs kakls – kā rīkoties?

Neprognozējami laikaapstākļi, atkusnis un drēgns laiks – tas atstāj iespaidu uz mūsu veselību. Vai nu gadījumos, kad sasvīduši iznākam no veikala vai ne līdz galam apģērbušies skrienam līdz auto, tāpat svētkos un ikdienā satiekot daudz cilvēku, esam pakļauti riskam, ka kāda baktērija vai vīruss uzglūnēs, un būsim spiesti atlikt savus plānus. Ir pienācis laiks ārstēties un gaidīt uz veselības atgūšanu. Lai arī kas būtu iemesls saslimšanai, ir svarīgi pēc iespējas ātrāk piefiksēt izmaiņas savā veselībā, lai uz tām reaģētu un rīkotos.

Nemitīgi kņudošs un sāpošs kakls, klepus lēkmes ir liels diskomforts, un ikdienas darbi var likties kā liels apgrūtinājums. Ja komplektā ar kņudošu kaklu, parādījies arī klepus, ir svarīgi apzināties, ka tas ir ļoti izplatīts saaukstēšanās simptoms. Ķermenis ar klepus palīdzību cenšas atbrīvot bronhus no dažādiem kairinājumiem, un tas ir neizbēgams process. Tas arī nozīmē, ka pie pirmā klepus parādīšanās, nevajadzētu uztraukties un meklēt palīdzību pie ārsta, tomēr ir svarīgi novērot savu veselības stāvokli un atbilstoši rīkoties.

Attiecībā uz kņudošu sajūtu kaklā, kas nereti nāk komplektā ar paaugstinātu
ķermeņa temperatūru, var liecināt par vīrusa izraisītu slimību. Mūsu ķermenis ir ļoti gudrs, un šādos gadījumos ir svarīgi ļaut tam atpūsties, dzert pastiprināti daudz šķidruma – ūdens un zāļu tējas. Iedvesmu var smelties dabas veltēs, uzņemot vairāk C vitamīna, tāpat par efektīviem iekaisuša kakla ārstēšanā atzīti egļu pumpuri, arī Islandes ķērpis, smiltsērkšķi un kliņģerītes.

Lai saaukstēšanās gadījumā, kad novērojamas sāpes un kņudoša, kairinoša sajūta kaklā, nebūtu traucēta, piemēram, ēšana vai runāšana, ieteicams lietot kādus papild- līdzekļus nepatīkamo simptomu mazināšanā. Rast “mierinājumu” iespējams izvēloties kādas no sūkājamajām tabletēm vai izsmidzināmos līdzekļus. Lai arī kam jūs dodat priekšroku, svarīgi lai sastāvā būtu koncentrētas vielas, kas ne tikai mazinās diskomfortu, bet pozitīvi iedarbosies uz kopējo elpceļu veselību ilgtermiņā.

Latvijā izstrādāta formula – Silvasept® Spray ar Silbiol® – efektīvs palīgs
iekaisuša kakla gadījumā

Jau izsenis latvieši meklējuši atbildes dabas veltēs. Dažas augu valsts tējas, kā arī egļu skujas līdz pat mūsdienām nav zaudējušas savas vērtības. Jau izsenis egļu skujas tautas medicīnā lietotas klepus, bronhītu, plaušu iekaisumu gadījumos. Tā, piemēram, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”, kas ar saviem pētījumiem zināms arī ārpus Latvijas robežām, ar skuju pārstrādes produktu pētniecību un to izstrādi sāka nodarboties jau 1950. gados. Kā viens no pamatvirzieniem jau no pašiem pirmsākumiem ir bijis Latvijas egles (Picea abies) skuju zalena ekstraģēšana, kā rezultātā tiek iegūts bioloģiski aktīvs vielu komplekss - Silbiol®, kur galvenā sastāvdaļa ir epimanools.

Attīstot tehnoloģijas, kas iesaistītas produktu ražošanā, kā arī sekojot pieprasījumam tirgū, tika izveidots AS “Biolat”. Turpinot strauju attīstību, vienlaikus pārmantojot vēsturiski uzkrātās tradīcijas un zināšanas, radies everlab®, kura mērķis ir apmierināt mūsdienu cilvēka vajadzības pēc veselības veicināšanas produktiem, dodot iespēju nodrošināt veselīgu un harmonisku dzīvi līdzsvarā ar dabu.

Viena no visiecienītākajam viscaur attīstībai ir bijusi Silvasept® līnija. Visu produktu sastāvā ir bioloģiski aktīvais egļu skuju ekstrakts Silbiol®, piešķirot tiem unikālas un dziedinošas īpašības. Izmantojot Latvijas mežu dziedinošo spēku, tas savu efektivitāti pierādījis tieši kakla iekaisumu un diskomforta mazināšanā.

Pēc ražotāja - everlab® domām – kā viena no vērtībām ir bijusi ne vien nemitīgā attīstība – bet arī vēlme informēt Latvijas sabiedrību par vietējo zinātnieku radītajām bagātībām, kas var padarīt sasniedzamus un ērti lietojamus veselības produktus katrā Latvijas mājā.

Līdz ar ražošanas attīstību, papildināti un pilnveidoti tikuši arī paši produkti. Daudzi jau līdz šim iepazinuši karameles, kas satur no egles skujām iegūto ekstraktu – silbiolu. Savukārt, jaunākais līnijas papildinājums Silvasept® Spray ar Silbiol® ir jauna un optimizēta produkta forma ar inovatīvu, Latvijā izstrādātu formulu. Saprotot patērētāju vajadzības un tirgus attīstības tendences, produkts ieguvis arī jaunu iepakojumu, vienlaikus modernizēts un padarīts drošāks ražošanas process.

Silvasept® Spray ar Silbiol® sastāvā esošās dabas vielas (Islandes ķērpis,
smiltsērkšķu un kliņģerīšu eļļas) palīdz pasargāt organismu no vīrusu un bakterialās infekcijas saaukstēšanās periodā, kā arī saglabāt elpceļu veselību visa gada garumā. Ne mazāk svarīgi, ka tam pierādīta preventīva efektivitāte organisma aizsargāšanā no apkārt esošo vīrusu un baktēriju izraisītām saslimšanām. Savukārt, gadījumos, kad pirmie saslimšanas simptomi jau parādījušies, šis produkts spēj remdēt kņudēšanu un nepatīkamo sajūtu kaklā, pēc iespējas ātrāk cenšoties palīdzēt atgriezties ikdienā, kurā nav traucēta ne runāšana, ne ēšana. Tāpat tas kopumā atjauno mutes un rīkles gļotādu, veicina elpceļu gļotādas funkciju atjaunošanos, lai nodrošinātu elpceļu veselību ilgtermiņā.

Šis, Latvijā ražotais produkts, ar uzlabotu formulu, kas iepriekš bija plašāk zināms ar nosaukumu Faringosil Pro, ieteicams lietošanai slimības gaitā, pie pirmo simptomu parādīšanās, nodrošinot efektīvu ārstēšanu un saudzīgu atveseļošanās procesu. Ieteicamā diennakts deva pieaugušajiem un bērniem, kas vecāki par 12 gadiem – viens pūtiens trīs reizes dienā.